НБУ буде перевіряти учасників платіжного ринку дистанційно

  • Юлия
  • 18.09.2020 134

Регулятор планує здійснювати безвиїзні дистанційні перевірки для контролю діяльності платіжних систем і переказу коштів в зв'язку з пандемією COVID-19.

За даними Нацбанку, в зв'язку з карантинними заходами проведення планових перевірок об'єктів оверсайту призупинено.

Відзначається, що при цьому навіть в умовах запровадження обмежувальних заходів безперервний моніторинг за учасниками платіжного ринку буде продовжений.

Таким чином, на період карантину регулятор буде здійснювати включені в план перевірки в безвиїзної формі.

За даними регулятора, план проведення перевірок буде коригуватися з урахуванням фактичної можливості їх проведення та обліком діючих обмежувальних заходів.

Варто зазначити, що об’єктами оверсайту є платіжні організації, платіжні системи та їх учасники, а також оператори послуг платіжної інфраструктури.

Дані норми містить постанова правління НБУ №134 від 11 вересня 2020 року, яка вступає в силу з 18 вересня 2020 року, пише finclub.

Раніше в цьому році НБУ повідомляв про введення дистанційних інспекційних перевірок в банках у зв’язку з карантинними заходами. В рамках впровадження дистанційного підходу перевірки переважно будуть проходити віддалено. При цьому комунікація з банком буде максимально дистанційною.

У банку буде знаходитися мінімальна кількість інспекторів мінімальний проміжок часу для вирішення виключно тих питань, які в обов’язковому порядку вимагають перевірки безпосередньо на місці.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні легалізували торгівлю ліками онлайн.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».