НБУ: карткові шахраї в Україні взялися за геймерів

  • Юлия
  • 10.12.2020 214

Злочинці крадуть віртуальні цінності і гроші з рахунків любителів онлайн-ігор.

Нацбанк повідомляє про випадки шахрайства, пов'язані з крадіжкою коштів любителів онлайн-ігор.

Так, за даними регулятора, злочинці викрадають гроші з рахунків любителів комп'ютерних ігор і розкрадають віртуальні цінності гравців, пропонуючи їм поліпшити аккаунт або заманюють безкоштовними «плюшками» - більш потужною віртуальною зброєю та іншим, повідомляє прес-служба НБУ в Facebook.

Гравці потрапляють на вудку шахраїв як правило через рекламні оголошення в інтернеті, через групи в соціальних мережах, які нібито створені розробниками ігор, і в повідомленнях від друга в соцмережах, аккаунт якого зламали.

Всі ці посилання – реклама, повідомлення, групи – ведуть на фішингові сайти в стилістиці гри. Геймер, не підозрюючи, що сайт фішинговий, вводить логін, пароль від аккаунта. Шахраї отримують ці дані, а потім змінюють пароль і налаштування, зокрема, спосіб його відновлення.

Іншими словами, аферисти крадуть акаунти і продають їх іншим геймерам. В результаті гравець позбавляється аккаунта, до якого до того ж, можуть бути підв’язані банківські картки.

Підписатися на розсилку

У зв’язку з виниклою ситуацією в НБУ дають такі рекомендації: варто відвідувати тільки оригінальні сторінки компаній, використовувати складні унікальні паролі до кожного аккаунту, а не один на все, виходити зі свого аккаунта по завершенні гри і ставити в налаштуваннях двухфакторну аутентифікацію аккаунта.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Нацбанк готує перевірки фінансових і страхових компаній.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».