НБУ назвав основні порушення у відеорекламі кредитів

  • Юлия
  • 08.12.2020 210

За даними Нацбанку, вимоги регулятора щодо розміщення повної інформації про свої продукти і послуги на сайтах вже виконують найбільші 25 банків.

Про це повідомила начальник управління захисту прав споживачів фінансових послуг НБУ Ольга Лобайчук в ході II-ї щорічної конференції Complіance Risk 2020.

Так, регулятор повідомляє, що з вересня по грудень найбільші банки України привели в порядок свої сайти і впорядкували інформацію про кредити і депозити, додали калькулятори для розрахунку витрат за позиками або відсотків за вкладами.

На даний момент споживач може об’єктивно порівнювати продукти різних банків і робити більш зважений вибір. При цьому Нацбанк відстежує впровадження змін з боку фінустанов. При необхідності допомагає у всіх питаннях, які потребують роз’яснень.

Проте, якщо на сайтах більш-менш все організовано відповідно до правил, то в відеореклами банки і фінустанови продовжують робити помилки. Тому триває робота щодо виправлення двох найбільш поширених помилок в відеореклами банків:

– неповна інформація. Наприклад, в ролику є дані про максимальну суму кредиту, але немає інформації про річну ставку і терміни;

– примітки зі «зірочкою» в відеорекламі вказані дуже дрібним шрифтом. Примітки самі по собі не заборонені, проте, текст кожного з них повинен бути читабельним.

Варто зазначити, що до кінця року будуть прийняті вимоги до договорів банків, а також правила розрахунку реальної річної ставки за споживчими кредитами в МФО. Дані документи запрацюють з квітня 2021 року.

Підписатися на розсилку

Що стосується раніше прийнятих вимог, черговий етап нових вимог до реклами, сайтів і договорів для фінансових компаній, які видають мікрокредити, почнеться в січні 2021 року. Нагадаємо, раніше ми писали про те, що аферисти придумали нову схему обману: компенсація від держави.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».