НБУ: у 2020 році кредитування бізнесу зросло на 5%

  • Юлия
  • 29.12.2020 168

Як повідомляє НБУ, з січня по листопад 2020 року гривневе кредитування бізнесу в Україні зросло майже на 5%.

За даними глави Нацбанку України Кирила Шевченка, найбільше в цьому році кредитувались компанії з постачання електроенергії та підприємства, що працюють в торгівлі і харчової промисловості.

При цьому НБУ зазначає, що кредитування населення, незважаючи на карантин, також відновилося.

Зокрема, обсяг кредитного портфеля фізосіб наблизився до рівня січня 2020. При цьому, зростання кредитів фізособам у річному вимірі складає 7,3%.

Як повідомляє Кирило Шевченко, в цьому році найбільш динамічним сегментом є іпотека. Чисті гривневі кредити, взяті на покупку нерухомості з липня по листопад зросли на 11,6%.

За даними фахівців, це свідчить про те, що кредитування в Україні відновлюється.

В цілому, згідно з опитуванням, проведеним Minfin в 3 кварталі, відзначалися основні тенденції. Зокрема, банки поліпшили оцінки зростання обсягів кредитування і фондування в наступні 12 місяців. Попит на кредити істотно виріс з боку великого бізнесу, населення, МСП.

Крім цього, помітно покращилися настрої великих фінустанов щодо перспектив споживчого кредитування. І зараз набагато менше фінустанов очікують погіршення якості кредитного портфеля.

Крім того, велика частина банків залишила незмінними стандарти кредитування. Однак поступово вони планують пом’якшувати вимоги протягом трьох наступних місяців.

Підписатися на розсилку

Що стосується розвитку кредитування, в НБУ впевнені, що основний двигун попиту на кредити – це зниження процентних ставок.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що банківську таємницю відкриють, але ДФС пропонує компроміс по РРО.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».