НБУ: в листопаді інфляція прискорилася і наблизилася до нижньої межі

  • Юлия
  • 11.12.2020 261

За даними Національного банку, інфляція в листопаді прискорилася і наблизилася до нижньої межі цільового діапазону 5% ± 1 п.п.

Повідомляється, що споживча інфляція в річному вимірі з 2,6% в жовтні прискорилася до 3,8% в листопаді. Ціни зросли в місячному вимірі на 1,3%.

Дані показники говорять про те, що фактична споживча інфляція перевищила траєкторію прогнозу, який був опублікований в інфляційному звіті за жовтень 2020.

Прискорення, за даними НБУ, обумовлено низкою факторів. У їх числі – зростання цін на енергоносії, ослаблення гривні в попередні місяці, гірші показники врожаю окремих культур, зростання виробничих витрат.

Повідомляється, що падіння споживчого попиту на непродовольчі товари та окремі послуги в деякій мірі стримувало інфляційний тиск. При цьому, базова інфляція прискорилася з 3,2% г / г у жовтні до 3,9% г / г.

У звіті повідомляється, що зростання цін на продовольчі товари, що входять в базову інфляцію, прискорився до 4,4% г / г. Проте, непродовольчі товари також дорожчали високими темпами – 1,2% г / г. На думку фахівців, це було обумовлено значним споживчим попитом, а також відображенням в цінах слабкої гривні.

За даними Нацбанку, більш швидкими темпами дорожчали меблі, побутова техніка, медикаменти. А ось продовжили дешевшати одяг і взуття. Відзначається, що це можна пояснювати змінами в споживчій поведінці домогосподарств через можливість вчитися і працювати віддалено.

Також незначно прискорилося зростання цін на послуги – до 6,5% г / г. Зокрема, салонів краси, курсів водіїв, нотаріусів. Відзначається зростання цін на консультативні медичні послуги і страхування здоров’я.

Підписатися на розсилку

Разом з тим, через скорочення попиту сповільнилося подорожчання послуг готелів, кінотеатрів, закладів громадського харчування.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що карткові шахраї в Україні взялися за геймерів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».