Чи обкладуть податком грошові перекази заробітчан?

  • Юлия
  • 26.10.2020 121

З такою пропозицією виступив голова Державної податкової служби Олексій Любченко, повідомляє журнал Новий час.

За даними ДПС, українці, що працюють за кордоном, декларують лише тридцяту частину отриманих доходів - 11 млрд гривень з 12 млрд USD, які приходять в Україну.

Експерти розглядають цей крок як додаткове джерело податкових надходжень серед інших способів. В першу чергу оподаткування торкнеться грошових переказів заробітчан в Україну. НБУ відзначає, що декларацію мають подати всі 100% українців, які працюють за межами країни.

Крім того, Олексій Любченко звернув увагу на проблему з виведенням капіталів з України. Зокрема, значна частина українців виводять свої доходи за кордон. Так, за три роки виведено 22 млрд доларів США.

Третій варіант додаткового джерела податкових надходжень, на думку Любченко – це реалізація в Україні плану BEPS. Нагадаємо, BEPS – це проект, створений Організацією економічного співробітництва та розвитку, з протидії схемам ухилення від податків, які полягають в штучному виведенні доходів з країн з високими податками, де вони і генеруються, в країни з низькими / нульовими, де економічна активність низька або не ведеться взагалі.

Як повідомляє НБУ, в липні 2020 року об`єм грошових переказів від трудових мігрантів в Україну склав 922 млн USD. Це на 13,5% менше, ніж в липні 2019 року і на 7,2% менше докарантинного лютого. Всього за 7 місяців обсяг приватних грошових переказів в Україну скоротився до 6,29 млрд USD проти аналогічного минулорічного періоду – на 5,3%.

Підписатися на розсилку

Крім того, за даними Світового банку, в 2019 році трудові мігранти перевели в Україну рекордні 15,8 млрд USD. Дані НБУ значно відрізняються в меншу сторону – 12 млрд USD.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні запрацювала технологія Visa Tap to Phone для бізнесу.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».