Псевдо-співробітники банків виманили в українців мільйони гривень

  • Юлия
  • 21.09.2020 130

Українська служба безпеки викрила діяльність злочинної групи, яка виманювала конфіденційні дані у клієнтів банків.

Шахраї викрадали кошти з банківських карток українських банків в Україні і за кордоном.

За попередніми даними, злочинну групу організували троє українців. Шахраї створили підпільний call-центр, в якому 54 оператора виманювали дані у власників банківських карток.
Так, зловмисники дзвонили клієнтам, видаючи себе за банківських працівників.

Маніпулюючи даними, вони шахрайським способом отримували інформацію про CVV-кодах, номера і pin-коди платіжних карток.

Отримавши необхідні дані, шахраї знімали з рахунків жертв наявні кошти і переводили на свої картки. Шахраї користувалися незаконною маршрутизацією міжнародного телефонного трафіку для шахрайських дій з банківськими рахунками клієнтів з інших країн.

Діючи за подібною схемою, шахраї щомісяця викрадали більше 3 мільйонів гривень. Правоохоронці провели обшук за місцем розташування фіктивного колл-центру, вилучивши 124 комп’ютера, 6 одиниць телекомунікаційного обладнання, мобільні телефони, майже 60 000 грн і чорнові записи, які підтверджують злочинну діяльність.

За ч. 1 ст. 361 і ч. 3 ст.190 Кримінального кодексу порушено кримінальне провадження.

За даними кіберполіції, в минулому році шахраї викрали з платіжних карток українців понад 360 млн гривень, що в півтора рази більше, ніж роком раніше.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що саме українці купують онлайн в 2020 році.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».