Ринок електронних грошей: Нацбанк ввів нові правила регулювання

  • Юлия
  • 16.09.2020 72

В силу вступила постанова №133 правління НБУ, яке спрямоване на ще більш чітке дотримання вимог фінмоніторингу.

На думку експертів, це дозволить зробити використання електронних грошей більш прозорим, а користувачів електронних засобів - захищеними і інформованими.

Серед важливих правил - обов'язкова ідентифікація і верифікація користувачів електронних грошей. Дане нововведення стосується всіх клієнтів, які відкривають електронні «гаманці» для оплати послуг і товарів онлайн.

Також підлягають ідентифікації клієнти, які здійснюють за допомогою електронних грошей перекази. Зокрема, грошові перекази з використанням електронних грошей в обов’язковому порядку повинні супроводжуватися інформацією про платника і одержувача.

Відзначається, що банки повинні проводити належну перевірку, ідентифікацію та верифікацію користувачів електронних грошей також, як при відкритті рахунків.

Раніше існуючих власників електронних гаманців банки повинні ідентифікувати і верифікувати у рамках планового оновлення або уточнення інформації.

Проте, ретельна перевірка стосуватиметься не всіх клієнтів. Зокрема, якщо операції здійснюються за допомогою карти, яка була раніше оплачена відповідно до необхідних заходів щодо зменшення ризиків. Також не підлягає перевірці оплата товарів готівкою і оплата платіжною карткою з використанням технічного або транзитного електронного гаманця, який відкривається одноразово виключно для технологічного проведення цієї операції. Це допустимо за умови виконання банком-емітентом вимог по супроводу переказу коштів відповідно до вимог законодавства.

Варто також відзначити, що для ідентифікованих та верифікованих власників електронних гаманців НБУ скасовує обмеження щодо сум електронних грошей, на які можуть здійснюватися розрахунки і перекази. На поповнюваному електронному гаманці може зберігатися до 400 тисяч гривень, а на непоповнюваному – до 5000 грн.

Підписатися на розсилку

Емітентами електронних грошей в Україні як і раніше залишаються тільки банки. При цьому наголошується, що НФУ і інші комерційні компанії можуть бути агентами, надаючи послуги з поповнення електронних гаманців, поширення електронних грошей та здійснення розрахунків.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що мікрокредити прирівняли до споживчих і обмежили обсяги штрафів.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».