Випадки незаконних платежів почастішали на 36,9%

  • Юлия
  • 17.11.2020 168

За даними НБУ, з січня по червень 2020 року кількість незаконних операцій з платіжними картками зросла до 47,5 тисяч - на 36,9%.

При цьому обсяг незаконних операцій збільшився до 86,4 мільйонів гривень - на 19%. Повідомляється, що за підсумками першого півріччя українські банки зафіксували незаконні платіжні операції з картками на загальну суму 86,4 млн гривень - це 47,5 тисяч випадків.

Варто відзначити, то в першому півріччі 2019 року зафіксовано значно менше випадків незаконних операцій на загальну суму 72,6 млн гривень - 34,7 тисяч інцидентів.

За даними Нацбанку, в загальному обсязі всіх операцій з платіжними картками – це невелика частка. Питома вага збитків від подібних незаконних дій з використанням платіжних карток в загальному обсязі всіх операцій з платіжними картками становила лише 0,0048%. У свою чергу в першій половині 2019 року – 0,0043%.

Однак в НБУ повідомляють, що в той же час, середній розмір втрат на одну шахрайську операцію зменшився. У 2019 він становив 2 100 гривень, а у відповідному періоді 2020 року – вже 1 819 гривень. Крім цього, зменшилася кількість банків, які зазнали таких збитків.

Так, за 6 місяців цього року про збитки відзвітували 27 банків-учасників карткових платіжних систем. Їх частка складає 40% від загальної кількості банків. У той час як за перші 6 місяців 2019 – відзвітували 30 банків-учасників, тобто 44% від загальної кількості банків.

Варто нагадати, що нещодавно в ВР був зареєстрований законопроект №4364 про платіжні послуги. Він здатний істотно модернізувати регулювання діяльності українського ринку платежів і переказу грошових коштів. Це, в свою чергу, позначиться на безпеці платежів в Україні.

Підписатися на розсилку

«Робоча» назва законопроекту на фінансовому ринку – «про відкритий банкінг». Як пише minfin, прийняття даного законопроекту дозволить адаптувати українське законодавство до законодавства ЄС. Також це створить основу для подальшого розвитку платіжного ринку України і буде сприяти його модернізації.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, як захистити інтернет-банкінг від шахраїв.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».