Чи збільшать суму анонімного переказу до 25 тисяч гривень?

  • Юлия
  • 28.09.2020 114

Комітет податкової та митної політики ВР розгляне пропозицію депутатів збільшити максимальну суму анонімного переказу грошей до 25000 гривень.

В рамках законопроект №3686, запропонованого депутатами, пропонується збільшити максимальну суму платежу без ідентифікації відправника з 5000 гривень до 25000 гривень.

З ініціативою про внесення цих змін до закону про фінмоніторинг виступили 22 депутати ВР.

Варто нагадати, що в квітні поточного року вступив в силу закон, що забороняє пересилання грошей на карту без ідентифікації відправника на суму понад 5 тисяч гривень. Закон прийнятий з метою запобігання відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом, фінансування тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

Згідно з останніми змінами, максимальний розмір анонімних грошових переказів знижений з 15000 гривень до 5000 гривень. З того часу онлайн-платежі українців перевіряються більш ретельно, однак під перевірку потрапляють в основному високоризиковані угоди. Проте, народні депутати вважають, що в дане нововведення створило значні незручності для простих громадян України.

Більшість операцій з переказу коштів нові вимоги закону про фінмоніторинг ніяк не зачіпають. Зокрема, зміни не стосуються оплати комуналки, штрафів, оплати податків та інших обов’язкових платежів, незалежно від суми.

Також під дію фінмоніторингу не потрапляють платежі за оплату кредиту до 30000 гривень, готівкові перекази до 5 тисяч гривень і операції зі зняття коштів з власного рахунку.

Підписатися на розсилку

Чи збільшать суму анонімного переказу до 25 тисяч гривень – поки не відомо. Однак на даний момент українці не мають можливості поповнити карту готівкою на суму понад 5 тисяч гривень без ідентифікації. Для поповнення карткового рахунку через термінал потрібна ідентифікація за допомогою СМС, картки або іншого способу, а через касу банку – пред’являється паспорт.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Google Play і Apple App Store виявили шкідливі програми.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».