В Google Play та Apple App Store виявили шкідливі додатки

  • Юлия
  • 25.09.2020 125

Шкідливе ПО, замасковане під безкоштовні додатки, принесло шахраям більше 500 тисяч доларів.

Сім шахрайських програм виявлені в Google Play і Apple App Store компанією по цифровій безпеці Avast.

Фахівці виявили шкідливі програми після того, як 12-річна дівчинка побачила підозрілий додаток, який просувається в профілі TikTok, повідомляє Avast в своєму блозі.

Повідомляється, що шкідливі програми встигли завантажити більше 2,4 мільйонів користувачів. Розробники вірусного ПЗ заробили на ньому більше 500 000 доларів США.

За даними компанії, багато додатків просуваються як мінімум в трьох профілях в TikTok. У одного з профілів понад 300 000 підписників. Крім того, виявлено, що в Instagram є аналогічний профіль з більш ніж 5000 пілписаними користувачами, який просуває одну з виявлених шахрайських програм.

Виявлені програми є розважальними. Вони або активно відображають рекламу, або беруть від 2 до 10 доларів за покупку даного ПЗ. Експерти Avast відзначають, що деякі з додатків – трояни HiddenAds, що маскуються під безпечні додатки, проте показують рекламу за межами додатку.

Підписатися на розсилку

Найбільше занепокоєння викликає той факт, що ПО просувається в соціальних мережах на платформах, популярних серед дітей молодшого віку. Діти дуже рідко здатні розпізнати всі небезпеки даних додатків, тому активно ними користуються.

Ще одна небезпека в тому, що трояни HiddenAds продовжують показувати рекламу навіть після видалення програми. Видалити і виявити шкідливе ПЗ дуже складно і проблематично.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Visa працює над новою платіжною оффлайн-системою.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».