В Україні готується законопроект проти фінансових пірамід

  • Юлия
  • 15.09.2020 84

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку готує законопроект, завдяки якому фінансові піраміди не зможуть існувати в Україні.

Так, за даними прес-служби НКПЦБФР, заходи, які були запропоновані в законопроекті, відповідають принципами міжнародної організації The International Organization of Securities Commissions.

Крім того, наголошується, що повноваження щодо виявлення в Україні фінансових пірамід, яких на даний момент недостатньо, повинні стати запорукою більш ефективного своєчасного захисту інвесторів.

У повідомленні регулятора йдеться, що в даний законопроект повинні закласти нові можливості регулятора щодо співпраці з правоохоронними органами. Також повинна бути додана можливість заморозки грошових коштів і активів, забезпечення доступу та обміну інформацією з іноземними регуляторами з метою використання їх можливостей з повернення грошей з інших юрисдикцій.

Регулятор відзначає, що фінансові піраміди – досить поширене і хворобливе явище в Україні через відсутність належного контролю за фінансовою діяльністю компаній з-за недосконалостей законодавства.

Зокрема, у зв’язку з відсутністю ідентифікації та повноважень щодо її встановлення НКЦПФР не має можливості здійснювати адміністративні заходи належного реагування шахрайських компаній.

Для виявлення недобросовісної діяльності певних фондів і попередження масштабних фінансових маніпуляцій повинні бути всі необхідні можливості і права фінансового регулятора країни, пише НКЦПФР.

Підписатися на розсилку

Комісія закликає українців більш ретельно оцінювати ризики, перш, ніж інвестувати свої кошти і не поспішати розлучатися зі своїми грошима в погоні за високими відсотками гарантованої прибутковості.

Нагадаємо, раніше ми писали про онлайн-шопінг – як визначити продавця-шахрая.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».