В Україні легалізували торгівлю ліками онлайн

  • Юлия
  • 18.09.2020 140

ВР прийняла в другому читанні законопроект №3615-1, який дозволяє аптекам вести електронну роздрібну торгівлю лікарськими засобами.

Законопроект підтримали 258 депутатів, таким чином, тепер аптеки, які мають ліцензію на торгівлю медичними препаратами в роздріб, будуть мати можливість продавати товари через інтернет і доставляти безпосередньо споживачеві.

Проте, для того, щоб торгувати ліками, торговець повинен відповідати ряду вимог.

Зокрема, в законі прописані вимоги для суб’єктів господарювання для електронної торгівлі ліками, серед яких наявність власної кур’єрської служби. Також має бути обладнання, що забезпечує дотримання умов зберігання ліків при їх транспортуванні.

Допускається залучення кур’єрських служб доставки, що мають подібне обладнання. При цьому наголошується, що доставка лікарських препаратів можлива виключно з аптечних установ, які входять до переліку суб’єктів, що мають право на електронну торгівлю ліками.

Однак, продавати через інтернет можна буде не все, навіть не дивлячись на дотримання всіх вищезазначених вимог. Зокрема, заборонена онлайн торгівля ліками за рецептами лікарів, за винятком надання електронного рецепта.

Також забороняється торгівля ліками, оборот яких вимагає наявності ліцензії на діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Підписатися на розсилку

І під забороною продаж онлайн сильнодіючих, радіоактивних, отруйних і імунобіологічних препаратів, перелік яких визначається Міністерством охорони здоров’я.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в Україні створять Положення про захист інформації і кіберзахисту в платіжних системах.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».