В Україні з’явиться національна цифрова валюта CBDC

  • Юлия
  • 11.01.2021 378

Мінціфри спільно зі Stellar Development Foundation планують розробку цифрової української національної валюти в рамках Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю.

Проект націлений на розробку стратегії розвитку ринку віртуальних активів в Україні.

За попередніми даними, цифрова валюта буде базуватися на блокчейні криптовалюти Stellar, яка на даний момент займає 14 місце за величиною ринкової капіталізації.

За даними Олександра Борнякова, заступника Міністра цифрової трансформації, міністерство продовжує роботу над створенням правового середовища для розвитку в Україні віртуальних активів.

Співпраця з Stellar Development Foundation в тому числі сприятиме розвитку в країні індустрії віртуальних активів і її інтеграції в світову фінансову екосистему.

Більшість провідних країн світу ведуть роботу над розробкою власної національної цифрової валюти. І розробка такої в Україні є ще одним важливим аспектом цієї співпраці

НБУ займається вивченням випуску національної цифрової валюти і її розробкою ще з 2017 року, що свідчить про те, що Україна рухається в напрямку однієї з найважливіших фінансових тенденцій.

Меморандум передбачає співпрацю за такими напрямками:

– сприяння розвитку цифрової валюти НБУ;

– розвиток ринку віртуальних активів в Україні;

– імплементація і врегулювання звернень стейблкоінів в Україні;

– підтримка проектів, що спеціалізуються на віртуальних активах;

За даними Мінціфри, таке рішення Україна прийняла, ґрунтуючись на досвіді ряду інших країн: Японії, Китаю, Сінгапуру, Франції.

Меморандум був підписаний ще в грудні 2020 року, проте публічного розголосу отримав лише днями.

Підписатися на розсилку

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що в карантин в Україні відзначається зростання ринку кредитних послуг.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».