В Україні посилять покарання за шахрайство з платіжними картками

  • Юлия
  • 23.09.2020 126

На даний момент розробляється проект змін до статті 200 Кримінального кодексу, що стосується незаконних дій з платіжними картками і документами.

Так, експерти пропонують ввести покарання за шахрайство з платіжними картками в вигляді позбавлення волі на строк 1 рік і більше.

За даними директора Української міжбанківської Асоціації членів платіжних систем ЕМА Олександра Карпова, на даний момент покарання за карткові шахрайства досить слабкі – тільки штрафи.

Однак незабаром ситуація може змінитися, так як НБУ готує законопроект з більш суворим покаранням, пише minfin.

В рамках законопроекту планується посилити покарання за шахрайство з платіжними послугами, платіжними сервісами та картковими операціями. Очікується, що остаточний текст документа буде в фінансовому Комітеті Верховної Ради до кінця вересня.

На сьогоднішній день у Нацбанка немає права законодавчої ініціативи, таким чином, вносити законопроект будуть через декількох депутатів, зазначив Олександр Карпов.

В Україні покарання за шахрайство істотно менш суворе, ніж, наприклад, в Європі. У країнах Євросоюзу подібним злочинцям загрожує від 5 до 25 років позбавлення волі. А в США закони ще суворіше – є ризик отримати довічне ув’язнення.

Несуттєві покарання роблять власників карток ласим шматочком для шахраїв. За даними Нацбанку, за 6 місяців 2020 роки кількість шахрайських операцій з картками зросла в 1,4 рази, а загальний обсяг – на 10%, а саме – до 86,4 мільйонів гривень.

Підписатися на розсилку

В середньому правоохоронці за рік затримують по 3-4 угруповання карткових шахраїв. Як правило, зловмисники випитують дані банківських карток у власників, використовуючи технології соціальної інженерії.

Нагадаємо, раніше ми писали про псевдо-співробітників банків, які виманили в українців мільйони гривень.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».