Законопроект про регулювання ринку колекторів: чого чекати МФО?

  • Юлия
  • 26.10.2020 113

ВР зареєструвала законопроект № 4241 про захист прав боржників при врегулюванні простроченої заборгованості.

Відзначається, що це спільний документ, над яким працювали НБУ, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини та народні депутати.

Законопроект покликаний узаконити діяльність колекторських компаній з урахуванням того, що сьогодні українське законодавство не визначає понять «колектор» або «колекторська діяльність» і не регулює їх повноваження і правила поведінки. В результаті чого трапляються численні порушення прав споживачів фінансових послуг.

Даний законопроект дозволить встановити чіткі правила роботи колекторів. Зокрема, в ньому прописаний порядок реєстрації колекторської компанії, вимоги до нагляду за колекторської діяльністю, до етичної поведінки з боржниками. Крім того, передбачені санкції за порушення.

На думку експертів, ці зміни допоможуть реформувати ринок колекторських компаній.

У числі прийдешніх змін – створення публічного реєстру колекторських компаній, який буде вести НБУ. Законопроект повинен зобов’язати всі діючі компанії, які займаються врегулюванням проблемної заборгованості, зареєструватися в загальному Реєстрі та привести свою діяльність у відповідність з його вимогами.

Також планується ввести нагляд за поведінкою колекторів по відношенню до споживачів фінансових послуг, який буде здійснюватися НБУ. Також регулятор отримає можливість накладати штрафні санкції в разі недотримання правил і виключати злісних порушників з Реєстру колекторських компаній.

Законопроектом також планують зобов’язати банки і фінансові компанії попереджати клієнта про можливості залучення колектора в разі прострочення платежу по кредиту ще на етапі підписання договору про споживчий кредит.

Підписатися на розсилку

Крім цього, кредитор повинен буде публікувати інформацію про колекторські компанії, з якими співпрацює, на своєму веб-сайті та в місцях надання послуг. Таким чином, ще до підписання кредитного договору позичальник повинен отримати вичерпну інформацію про компанію, з якою доведеться врегулювати прострочену заборгованість в разі її виникнення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, чи обкладуть податком грошові перекази заробітчан.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».