«Заробіток на переказі грошей» – нова золота жила для шахраїв

  • Юлия
  • 30.09.2020 99

Нацбанк попереджає українців про новий вид карткового шахрайства, пов'язаного з переказом коштів з картки на картку.

За даними регулятора, на просторах українського інтернету активізувалися шахраї, які пропонують українцям роботу по здійсненню грошових переказів.

При цьому ніхто, звичайно ж, не вказує, що такі перекази насправді являються операціями з «відмивання» нелегальних доходів. Участь в подібних махінаціях загрожує користувачам не тільки втратою грошей, але й кримінальною відповідальністю.

За даними регулятора, в період карантину багато хто залишився без засобів до існування, в результаті чого погоджуються на будь-яку роботу, яку можуть знайти в мережі.

Однак фахівці НБУ не радять погоджуватися на першу-ліпшу пропозицію заробітку, навіть якщо виглядає вона досить привабливо. Як правило, на вудку зловмисників трапляються здобувачі, зацікавлені у віддаленій роботі, адже «роботодавці» залучають хорошою зарплатою.

При цьому, в оголошеннях вказується, що досвід роботи не є обов’язковим, для заробітку, нібито, досить мати банківський рахунок, щоб мати можливість відправляти і приймати платежі. Подібним чином шахрайські угруповання вербують так званих дропів або грошових мулів, за допомогою яких відмивають нажиті злочинним шляхом грошові кошти.

Дропи або грошові мули – це люди, які допомагають відмивати доходи, отримані від торгівлі наркотиками, людьми, від крадіжки коштів з платіжних карток.

Підписатися на розсилку

Тому фахівці Нацбанку попереджають, що намагаючись заробити на допомозі злочинцям, ви самі можете опинитися за гратами. Краще пошукати іншу пропозицію з працевлаштування від гідного роботодавця.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Amazon запустить в своїх магазинах технологію оплати долонею.

avatar

Читайте також

На нашому сайті використовуються файли cookie для збору інформації в маркетингових цілях. Детально про збір інформації ви можете ознайомитися в «Політиці конфіденційності».